Koronavirus: REDNO DELO IN DEŽURNA SLUŽBA V ZDRAVSTVENEM DOMU GROSUPLJE
13. 3. 2020
Zaradi izrednih razmer smo za prebivalce občin Grosuplje, Ivančna Gorica in Videm-Dobrepolje ob vikendih okrepili nujno zdravstveno pomoč.
V soboto od 14.00 do 20.00 in v nedeljo od 8.00 do 20.00 je v ZD Ivančna Gorica za vse nenujne klice (pregled v zdravstvenem domu) in klice v zvezi s koronavirusom dodatno prisotna medicinska sestra na tel. številki 051 209 259. Če bo potrebno, se boste posvetovali z zdravnikom.
Za vse ZELO NUJNA stanja se obrnite na dežurnega zdravnika na tel. številko 031 656 000 oz. ob življenje ogrožujočem dogodku 112.
Za splošne informacije o koronavirusu lahko od 7.00 do 20.00 pokličete na 051 209 259.
Ob delavnikih ob pojavu vročine, kašlja in oteženega dihanja pokličite ZD Grosuplje na 01 781 84 00, ob sobotah popoldne, nedeljah in praznikih dežurno službo, ob življenjski ogroženosti vedno 112. Zdravnik vam bo dal nadaljnja navodila.
BREZ PREDHODNEGA KLICA NE MORETE NITI V REDNO NITI V DEŽURNO AMBULANTO.
Prosimo, če z nenujnimi storitvami počakate na čas po epidemiji.
V zdravstvu in drugod čim več zadev uredite po elektronski pošti ali telefonu.
OBVESTILO ZA ZAJEZITEV ŠIRJENJA KORONAVIRUSA
- Izogibajte se srečevanja večje skupine ljudi, zlasti v zaprtih prostorih. To posebej velja za starejše ljudi in kronične bolnike, ki so bolj ogroženi.
- Zelo pomembna je higiena rok - umivanje z milom in vodo. Če to ni možno, uporabite ustrezno razkužilo. Posebno je to pomembno po možnem stiku z okuženim. Z rokami se čim manj dotikajte obraza. Čim manj se dotikajte površin, ki se jih dotikajo drugi (kljuke vrat).
- Zračite bivalne prostore večkrat dnevno. Skrbite za zdravo prehrano, dovolj tekočine in gibanje na svežem zraku. Ker so šole in vrtci zaprti, morajo otroci ostati doma, ne v večjih skupinah na igriščih.
- Kronični bolniki in starejši ljudje naj ne bodo v stiku z otroki. Oni so najbolj ogrožena skupina.
- Za vse velja: ne hodite po nepotrebnem v javnost, ne potujte, zlasti ne izven Slovenije.
- Pri pojavu bolezni ni posebnega zdravljenja, razen uživanja veliko tekočine in sredstva proti vročini. Le ob zapletih je potrebno bolnišnično zdravljenje.
- Ne pozabimo na ljudi, ki potrebujejo pomoč pri oskrbi. Če ne morete pomagati sami, se pozanimajte pri uradnih institucijah in humanitarnih društvih v svojem kraju, če je ta pomoč organizirana.
- Sproti spremljajte navodila državnih organov, NIJZ in objave na spletni strani občine in zdravstvenega doma, kjer se bomo kljub okrnjenem poslovanju trudili, da bo življenje potekalo čimbolj nemoteno.
Štefka Zaviršek, dr. med.,
direktorica Zdravstvenega doma Grosuplje